Kaip atvėsinti kambarius natūraliais būdais?

Geriausia praktika vasarai

Kaip atvėsinti butą be oro kondicionieriaus? Kaip atvėsinti vaiko kambarį ar miegamąjį prieš miegą? Tokie klausimai vis dažniau kyla mūsų galvose, ypač kai net naktį temperatūra nenukrinta žemiau 25 laipsnių. Ar yra veiksmingų vėsinimo būdų, jei bute nėra oro kondicionieriaus?

Oro kondicionavimo sistemos įrengimas kiekviename kambaryje yra nemažos išlaidos. Žinoma, taip pat galite nusipirkti mobilų oro kondicionierių, kuris atsižvelgiant į jūsų poreikius, gali veikti toje patalpoje, kurioje šiuo metu esate.

Bet ar tai yra vienintelis sprendimas, kurį galite naudoti, kad jūsų butas ir atskiri kambariai būtų vėsesni? Žinoma ne! Be to, kad įsigyjate daugiau prietaisų, pavyzdžiui, ventiliatorių, taip pat yra daugybė naminių būdų, kurie apsunkins šilumos patekimą į kambarį. Kuriuos iš jų galima naudoti vaiko kambaryje, o kurie tinka gyvenamajame kambaryje? Čia yra patikrinti metodai karščiams.

Kaip atvėsinti kambarius natūraliais būdais?

Kaip karšta yra tame tikrame kambaryje priklauso nuo kambario dydžio, ir nuo to, kokios spalvos jame vyrauja - šviesios, ar tamsios. Žinoma, kiekvienu atskiru atveju galite panaudoti kelis naminius metodus, kad oras kambaryje būtų vėsesnis:

 • Šviesios užuolaidos - balta spalva efektyviai atspindi šviesą, todėl užuolaidos nešils ir taip apsaugos kambarį nuo temperatūros kilimo.
 • Skersvėjai - patalpų vėdinimas esant karštiems orams yra nepaprastai svarbus, tačiau verta žinoti, kad geriausi rezultatai bus pasiekti anksti ryte arba vėlai vakare, kai temperatūra lauke nukris. Langai turi būti atidaryti taip, kad būtų nedidelis skersvėjis. Norint išvengti tuo, kad skersvėjis neperpūstų, visiems siūloma nueiti į kitą, šiuo metu nevėdinamą kambarį
 • Žaliuzės languose viduje ir išorėje - tokiu būdu Saulės šviesai ir šilumai bus sunku patekti į kambarį. Žaliuzių naudojimo trūkumas yra stiprus užtemimas kambaryje.
 • Oro kondicionieriai ir oro vėsintuvai - namų oro kondicionierius ar oro vėsintuvas gali būti tinkamu sprendimu nuo nuolatinio karščio. Jie efektyviai vėsina orą kambaryje, o vėsintuvo atveju oras taip pat yra drėkinamas.
 • Stovintysir lubiniai ventiliatoriai - jei kondicionieriai ar vėsintuvai netinka, galite investuoti į geros kokybės stovinčius ir/arba lubinius ventiliatorius. Jų veikimo dėka bus didesnė oro cirkuliacija, padidės buvimo patalpoje komfortas, bet tai vis tiek bus šiltas oras. 
 • Drėgni rankšluosčiai ant radiatorių - ant radiatorių ar kėdžių pakabinti drėgni rankšluosčiai padės sudrėkinti orą ir dėl to jis atrodys daug vėsesnis ir gaivesnis. 
 • Oro valytuvai ir drėkintuvai - modernus oro valytuvas ir drėkintuvas taip pat gali padėti atvėsinti orą jūsų patalpoje. Pirmasis prietaisas veiksmingai judins karšto oro mases ir sukels oro cirkuliaciją patalpoje, antrasis - sudrėkins orą, kuris dėl to jausis kažkiek vėsesniu. Tokių sprendimų dėka bus daug lengviau atlaikyti vasaros karščius.
 • Naminiai augalai - orą valantys naminiai augalai taip pat veiksmingai prisideda prie oro drėkinimo, o tai daro įtaką namų gyventojų gerovei ir sušvelnina karštų orų įtaką savijautai.

Kaip atvėsinti vaiko kambarį

Vaikai ypatingai laukia šiltų dienų, kuriomis jie didžiąją laiko dalį praleistų lauke per pašėlusius žaidimus. Deja, iš dangaus sklindanti šiluma juos taip pat gali varginti. Tokiais atvejais jauniausi ieško prieglobsčio namuose, savo kambaryje, kur dažnai būna taip pat tvanku ir karšta, kaip yra lauke. Ką daryti ir kaip efektyviai atvėsinti vaiko kambarį, kad jis pajaustų palengvėjimą ir naktį ramiai miegotu? Šie siūlomi kambario vėsinimo būdai tikrai suteiks atokvėpio:

 • Vėdinkite kambarį anksti ryte ir vėlai vakare - ypač svarbu įleisti gryną orą į kambarį. Verta prisiminti, kad vėdinimas turėtų vykti anksti ryte ir vėlai vakare, kai lauke yra žemesnė temperatūra. Atidarę langus karštos dienos metu, kambario temperatūra gali tik pakilti.
 • Storos ir šviesios užuolaidos - kaip žinote, balta spalva efektyviai atspindi šviesą ir pati beveik neįkaista. Štai kodėl verta pakabinti storas ir šviesias užuolaidas vaikų kambaryje, kuriuos apsaugotų kambarį nuo tiesioginių saulės spindulių.
 • Oro drėkinimas - stipri saulė prisideda prie to, kad buto oras yra sausas. Tai dar labiau sustiprina perkaitimo ir tvankumo jausmą. Norėdami su tuo kovoti, turėtumėte reguliariai drėkinti orą patalpoje. Šiam tikslui ant radiatorių galite pakabinti šlapius rankšluosčius arba nusipirkti oro drėkintuvą su jonizacijos funkcija, kuris papildomai užtikrins subalansuotą neigiamų ir teigiamų jonų lygį ore.
 • Ko nedaryti, kad patalpos nešiltu papildomai

  Aukščiau mes parodėme, kaip atvėsinti butą be oro kondicionieriaus. Tačiau taip pat svarbu neprisidėti prie temperatūros padidėjimo kambariuose. Dėl ko butas tampa karštesnis? Pirmiausia:

  • ilgas maisto ruošimas ir kepimas orkaitėje;
  • šaldytuvoatidarymas ilgesniam laikui, kuris pradeda sunkiau dirbti ir išskiria daugiau šilumos;
  • ilgas televizorių ir kitos elektros įrangos naudojimas, kuri taip pat skleidžia šilumą;
  • langų atidarymas 12-15 valandomis, kai lauke yra didžiausias karštis.